پنج شنبه,20 مرداد 1401
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

  تماس بگیرید: 09331339899  اینستاگرام: sakeneravan.ir@

بیرنگی

هدف اصلی من از راه اندازی پیج و سایت ساکن روان این است که در حد توانم نشان دهم سخن مولانا، تنها برای حظ معنوی و تفریح شاعرانه نیست. یک تفنن ادیبانه نیست. 

جالب است بدانید که وقتی می خواستم از رشته الکترونیک به علوم انسانی بروم، ادبیات، جزو انتخاب های من نبود. اولویت اول من روانشناسی و مشاوره بود. چرا که دریافته بودم صحیح خواندن متون ادبی، کافی نیست. مهم آن است که آن متن ادبی بتواند تغییری مثبت در زندگی ما به وجود آورد.

بارها و بارها با خود چرتکه انداخته ام و گفته ام اگر به صورت کاملا عملی و ابجکتیو (یعنی به صورت عینی) مولانا می تواند کمکی به ما بکند، راه های دریافت این کمک را یاد بگیرم و در اختیار دیگران بگذارم.

اما اگر نمی تواند چنین کاری بکند و فقط به درد شب شعر و نشست های شاعرانه و ادیبانه می خورد، رهایش کنم و بروم یک مزرعه کلم و کاهو راه بیندازم که قطعا فایده آن بیشتر است.

روز به روز و سال به سال بیشتر به این نتیجه می رسم که سخن مولانا، نیاز امروز همه ماست. هم در ایران و هم در همه نقاط جهان. و این آموزه ها می تواند بخشی از بزرگترین مشکلات بنیادین ما را حل کند. مولانا برای بشریت حرف تازه دارد. جهان امروز، بیش از هر زمان دیگری نیازمند و آماده شنیدن سخنان اوست. 

مولانا به ما می آموزد که تفرقه و نزاع، مربوط به حقیقت وجود ما نیست. حقیقت وجود من و حقیقت وجود تو از جائی آمده است که آنجا، جای تفرقه نیست.

آنجا، موسی و فرعون به صلح می رسند. نه به این صورت که موسی، فرعونی شود و نه به این صورت که فرعون، موسوی شود. این که چگونه این معجزه رخ می دهد را باید با صبر و مداومت از حضرت مولانا فرا گرفت.

چون که بیرنگی اسیر رنگ شد

موسیئی با موسیئی در جنگ شد

در جهان تفرقه و نزاع، حتی دو فرد همکیش نیز با یکدیگر دشمنی می کنند

چون به بیرنگی رسی کان داشتی

موسی و فرعون دارند آشتی

جهان بیرنگ، مبداء توست. تو از آنجا آمده ای. اگر به اصل خود بازگردی، با همه به صلح می رسی.

 

 

 

 

کلیک: 341 بار - بروزرسانی در شنبه, 27 ارديبهشت 1399 18:05
رای شما

دیدگاه خود را ارسال نمایید