شنبه,21 فروردين 1400
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

  تماس بگیرید: 09331339899  اینستاگرام: sakeneravan.ir@

ولادت امام رضا و فصل چهارم کتاب جاناتان

کتابی هست به نام جاناتان مرغ دریایی . این کتاب چند سال پیش که در حال گذراندن دوره ارتباط موفق و موثر، متد بنیان بودم توسط اساتید دوره معرفی شد.

کتابی فوق العاده انگیزه بخش برای کسانی که می خواهند از منطقه امن عادت های خود بیرون بزنند.

کتاب را تهیه و مطالعه کردم.

مدتی پیش با خبر شدم به چاپ های جدید جاناتان، فصل چهارمی اضافه شده است. با اشتیاق تهیه کرده و خواندم.

این کتاب، به شدت مورد نیاز انسان های عصر حاضر است.

به خصوص ما ایرانی ها

امشب که شب ولادت امام رضا است، یاد این کتاب افتادم

فصل چهارم ، راجع به جریان پیر شدن و مرگ جاناتان است. جاناتان که در طول عمر پربار خود توانسته بود بارها و بارها رکورد سرعت پرواز را بشکند و به عالم فراسوی تصور مرغان معمولی بال و پر بکشد و نیز توانسته بود شاگردانی تربیت کند، اکنون در آستانه مرگ، از یاران و دوستانش می خواهد که راه او را ادامه دهند. اسیر روزمره گی ها نشوند و همواره آماده باشند که از منطقه امن عادت ها بیرون بزنند و به دنبال کشف و اکتشاف موقعیت های تازه باشند.

جاناتان می میرد. مرغان برای او مراسم با شکوهی برگزار می کنند و بر سر قبر او، بنای یادبودی می سازند.

اندک اندک و پس از چند نسل، روزمره گی جدیدی به عادات هر روزه مرغان اضافه شده بود. زیارت قبر جاناتان و شنیدن سخنرانی در باره عظمت و شگفتی های او !

کارشان شده بود این که بر سر قبر او حاضر شوند و از فضایل و شگفتی های جاناتان بگویند. بدون این که حاضر باشند برای مسیر زندگی خود را مثل جاناتان قرار دهند.

 

حتما کتاب جاناتان مرغ دریائی را تهیه کرده مطالعه کنید. اما به مطالعه اکتفا نکنید. جاناتان را زندگی کنید و جاناتان زندگی خود شوید.

 

مانند کسانی نباشیم که پیاده به کربلا می روند تا حسینی زندگی نکنند. به حرم امامان می روند تا وجدان خود را آسوده نگه دارند و زندگیشان خالی از معنویت است. در ماه رمضان قرآن را مرور می کنند تا قرآن حضوری در زندگی ایشان نداشته باشد.

و برای ما که دوستدار مولانا هستیم، این گونه نباشد که اشعار مولانا را از بر کنیم اما راه او را که راه یکرنگی و رهائی از هویت است نپوئیم. بر سر ایرانی تا ترک بودن او جدل می کنیم در حالی که او، فراسوی ملیت ها بود.

 

 

 

کلیک: 92 بار - بروزرسانی در شنبه, 21 تیر 1399 08:51
رای شما

دیدگاه خود را ارسال نمایید