شنبه,05 آذر 1401
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

  تماس بگیرید: 09331339899  اینستاگرام: sakeneravan.ir@

در باره سایت

در باره سایت

اگر نگاهی به اطراف خود بیندازیم (چه در ایران و چه در بقیه جاهای جهان) می بینیم که از یک سو هرج و مرج و آشفتگی روزافزون و پریشانی و حیرانی همه  افراد را تحت تاثیر قرار داده است و از سوی دیگر گرایش به سوی معنویت و رجوع به حقیقت خویشتن در بین جوامع انسانی در حال رشد و گسترش است. 

به بیان دیگر، بخشی از مردم جهان تشنه شنیدن صدای حقیقت و دویدن پی آواز حقیقت شده اند. این نیاز احساس می شود که افراد می خواهند بدانند حقیقتا چه کسی هستند؛ چرا اینجا هستند؛ زندگی ایشان چه معنائی می تواند داشته باشد و سرانجام ایشان چه خواهد شد.

 

به طور ساده، امروز آدم ها از خود می پرسند کیم؟ چیم؟ کجام؟ چرا اینجام؟برای کم شدن و کم کردن رنج خودم و بقیه چیکار می تونم بکنم؟

آموزه های مولانا جلال الدین محمد بلخی رومی که در مثنوی و دیوان شمس انعکاس یافته است می تواند در یافتن پاسخ این سوالات به ما کمک کند.

این سایت به این انگیزه شکل گرفته است که اندیشه های این مرد بزرگ در زمینه خودشناسی، انسان شناسی و حقیقت زندگی، به زبان نسبتاً ساده در اختیار تشنگان حیات معنوی قرار گیرد.

به عبارت دیگر، به دنبال یافتن راه حل مشکلات امروزین خود از منظر کسی هستیم که سخنش همواره تازه است

 

هین! سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود

وارهد از حد جهان بی حد و اندازه شود

(غزل 546 دیوان شمس)

 

ما با یک امر عظیم در رابطه هستیم. «انسان». پس به اندکی قناعت نکنید و تمام صفحات و مطالب را مورد دقت و توجه قرار دهید هر چند که در نهایت درخواهیم یافت که هیچ کتاب و کلاس و سایتی ما را نجات نخو اهد داد. 

این حقیقت است که رهائی بخش ماست.

دیدگاه(9592)

دیدگاه خود را ارسال نمایید