شنبه,21 فروردين 1400
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

  تماس بگیرید: 09331339899  اینستاگرام: sakeneravan.ir@

مخاطبین این سایت

تلاش ما بر آن است که مطالب سایت برای عموم علاقمندان به مولانا و معنویت قابل استفاده باشد و اگر در قسمتی از مطالب پیچیدگی یا سختی وجود داشت، آماده پاسخ دادن به سوالات دوستان عزیز هستم.

اما از این مهمتر !

شرط اصلی بهره بردن از مطالب این سایت و سایت های مانند آن، آن است که شخص، آماده شنیدن سخن تازه باشد. آماده باشد جهان و آنچه در آن است (بخصوص خودش) را از منظر تازه ببیند.

متوقع نباشیم که آنچه در یک سایت گفته می شود یا در کتابی نوشته می شود، تأییدی باشد بر باورهای فعلی ما

ما برای تقویت و تحسین باورهای فعلی یکدیگر اینجا نیستیم. بلکه اینجا حضور داریم که در همه باورهای گذشته شک و تردید روا داریم.

جای هیچگونه نگرانی نیست. هر ایده یا باوری که براستی قابل دفاع باشد و در هماهنگی با قاموس هستی باشد، از پس همه تردیدها سر بر می آورد و همچنان چهره نمائی می کند. اما ایده یا باوری که نتواند در برابر بادهای تردید دوام بیاورد، بهتر است که برود. 

بر این اساس می توان گفت پیشنیاز ورود به دنیای مولانا، داشتن اندکی شجاعت و از خود گذشتگی است. شجاعت برای مواجه شدن با آنچه که تا کنون از دیدن آن طفره می رفتیم و از خود گذشتگی برای وداع با گذشته کهنه خویش. اگر نتوانیم از گذشته خود دل بکنیم و پذیرای مواجه شدن با چهره های جدیدی از جهان هستی نباشیم، همنشینی با مولانا برایمان ثمربخش نخواهد بود. ممکن است تنها به یک حظ معنوی زودگذر برسیم یا حتی از همنشینی با او دچار ملال گردیم.

 

دیدگاه خود را ارسال نمایید